BSM Dans

Eğitim Programları

*Latin Dansları *Arjantin Tangosu *Salon Dansları *Düğün ve Özel Organizasyonlar için Gösteri Çalışmaları *Oryantal *Hip Hop Dersleri *Halk Oyunları *Bale

BALIKESİR SANAT MERKEZİ
DANS EĞİTİM PROGRAMLARI

Aşağıdaki listede Kurumumuz bünyesinde alabileceğiniz Eğitim Programları yer almaktadır.

YETİŞKİNLER İÇİN KURSLAR

1) Latin Dansları – Eşli Danslar Programı

Bu program, Dünya çapında ilgiyle karşılanan tüm popüler Latin Dansları’nı öğreneceğiniz şekilde hazırlanmıştır. İlk 6 hafta Salsa dansının öğretildiği, ilk 3 ay tamamlandığında ise Bachata, Merengue ve Cha Cha danslarının temel prensiplerinin öğrenilmiş olduğu bu program eğer isterseniz en az 1 yıl devam edebileceğiniz şekilde hazırlanmıştır. Bu program dahilinde öğrenebilceğiniz bazı danslar şu şekildedir:

Salsa
Bachata
Merengue
Cha Cha
Swing
Rueda de Casino

2) Latin Dansları – Bireysel Program

Latin Danslarını bireysel olarak öğrenmek isteyen bayanlar için hazırlanmış bir programdır. Bu kurs dahilinde ders alan bayanlar için çift odaklı bir çalışma yapılmaktadır.

a) Latin Müziği Çalan Her Yerde Dans Edebilmek: Kursta ağırlıklı müzik ve doğaçlama çalışmalarıyla, bayanların Latin Müziğinin çaldığı herhangi bir yerde, Latin Danslarını uygulayabilmeleri sağlanmaktadır.
b) Dans Gecelerinde Dans Edebilmek: Dans gecelerinde erkek partnerlerle de dans edebilecek şekilde, uyum sağlamaya ve takip etmeye yönelik bir çalışma sistemi uygulanmaktadır.

3) Arjantin Tangosu Programı

Arjantin Tangosu eşli danslar içerisinde çok özel bir yere sahiptir. Tutku’nun ve Aşk’ın Dansı olarak bilinen bu dans kurumumuzda tüm Dünya’da olduğu gibi 3 alt türe bağlı kalınarak anlatılmaktadır. Arjantin Tangosu’nu oluşturan bu 3 alt tür; Tango, Vals ve Milonga’dır. Arjantin Tango derslerimizde ilk ay, adımlama, yürüyüş ve partnerler arası uyum çalışmaları, ikinci ve üçüncü aya kadar da temel prensipler ve figürler öğretilmektedir. 3. ayın ardından Tango size uzun süreli dans edebileceğiniz bir figür zenginliği sunacaktır. Devam etmek isteyenler için Arjantin Tango dersleri 2-3 yılı aşkın süre devam edebilmektedir.

4) Salon Dansları Programı

Dans Gecelerinden ziyade “Özel Kokteyl, Davet ve Düğünlerde” uygulayabileceğiniz Danslar olan Vals ve Rumba bu Program altında öğretilmektedir. Diğer eğitim programlarından farkı estetik, duruş ve poz ağırlıklı bir çalışma yöntemi izlenmesidir. Vals ve Rumba danslarının temel teknik ve figürlerinin öğretimi ortalama 4 aylık bir süre almaktadır. Kurs Programına devam etmek isteyenler için bu süre 1 yıla kadar uzayabilemktedir.

5) Düğün ve Özel Organizasyonlar için Gösteri Çalışmaları Programı

Kurumumuz tüm bu hizmetlerinin yanında sizlere ayrıca özel günlerinizde de destek sağlayabilir. Eğer evleniyorsanız ve sizin için çok önemli olan bu günde ilk dansınızda hiç unutulmayacak bir koregrafiye imza atmak isterseniz, ortalama 4-5 derste çeşitli dansları kapsayan programlarımıza katılabilirsiniz. Çocuklarının nişan, düğün, sünnet düğünü organizasyonlarında onlara eşlik etmek isteyecek anne-babalar için de benzer dans çalışmaları hazırlanmaktadır.

6) Oryantal

Oryantal ritim duygunuzu geliştirerek, bilinçli dans etme becerisini en kısa zamanda en güzel şekilde sağlamak, sanatın gizemli estetiğinin ruh ve beden ile bütünleştiği “ORYANTAL DANS” karakterlerini sizlere kazandırmak ve dansı sosyal yaşamınızda kullanılabilir kılmayı amaçlamaktır.

6) Zumba

ZUMBA; dinamik, heyecan verici, coşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde dans adımları kullanılarak yapılan Latin esintili dans-fitness dersidir. Kısacası ZUMBA dans ile fitnessın birleşiminden oluşan bir kardiyo programıdır. Her ZUMBA dersi bir parti tadında geçer ve katılımcılar dersin nasıl geçtiğini anlamadan hem kalori harcamış hem dans adımlarını öğrenmiş hem de eğlenmiş olarak dersten ayrılırlar. Zayıflatması, forma sokması ve dans adımlarını farkında bile olmadan öğrenilmesinin yanında ZUMBA çok eğlencedir. Zumba’nın birçok faydası var kısaca saymaya çalışırsak; Bir kere Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba’yı öğrenirken gözünüz korkmaz. Rahat bir öğrenim ortamı sağlar size… Şekilli bir vücuda sahip olursunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrenip geliştirdikçe kendinize olan güveninizi de geliştirirsiniz.

  1. ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN KURSLAR

1) Latin Dansları:

Çocuklar ve gençler için Salsa, Cha Cha ve Rumba başta olmak üzere Latin Dans Eğitimleri yürütülmektedir, bu çalışmaların çoğu gösteri amaçlı hazırlanmaktadır.

2) Hip Hop Dersleri:

Hip-Hop çalışmaları son 4-5 yıldır gençlerin ve çocukların gözde dans seçenekleri arasında yer almaktadır. Tamamı gösteri amaçlı verilmekte olan bu eğitimler, gençlerin ve çocukların, hem el-ayak koordinasyonu gibi sportif becerilerinin arttırılmasına hem de takım çalışması, gruba uyum ve müzik kulaklarının gelişmesine ciddi katkı sağlamaktadır.

3) Bale

Bu eğitimle, kesinlikle tüm hayatlarını etkileyecek çok daha önemli kazanımlar sağlayacakları kuşku götürmez bir gerçektir. Bale öğrencinin günlük hayatını, okul başarısını, sağlığını kısaca tüm yaşantısını etkileyecektir.

C) KURUMSAL DERS/GÖSTERİ ORGANİZASYONLARI

Yukarıda anlatılanlara ek olarak, kurumunuzun özel kutlama/yıldönümü organizasyonları için çalışanlarınızın dans gösterisi hazırlamasını, bu sırada da sosyal becerilerini geliştirip, takım çalışmasında başarılı olmalarını istiyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

BSM Dans Logo